КФОР потврди дека имало пукотници во близина на патролата во Зубин Поток

Дел од српските медиуми синоќа објавија дека околу 19:45 часот се слушнало пукање во Зубин Поток, а … Продолжи со читање КФОР потврди дека имало пукотници во близина на патролата во Зубин Поток