Кандидатот за премиер на ДУИ, Насер Зибери, со порака до Мицкоски и Заев: Вие не сте газди на оваа земја

Партијата на Али Ахмети го претстави својот кандидат за премиер. За челната позиција во новата влада, ДУИ … Продолжи со читање Кандидатот за премиер на ДУИ, Насер Зибери, со порака до Мицкоски и Заев: Вие не сте газди на оваа земја