Израелската војска го зголемува бројот на војници на Западниот Брег

По синоќешниот терористички напад во Ерусалим, во кој загинаа 7 лица а 10 беа повредени откако 21 … Продолжи со читање Израелската војска го зголемува бројот на војници на Западниот Брег