Израел мора да ги заштити цивилите во Рафах, порача Бајден

Белата куќа минатата недела соопшти дека нема да поддржи големи израелски операции во Рафах без претходно да … Продолжи со читање Израел мора да ги заштити цивилите во Рафах, порача Бајден