Изборот на шеф на државата во парламентот е за поголема консензуалност и помал трошок на буџетските средства – порача Ахмети

Прашан зошто не се одзвал на повикот на Таравари да му биде противкандидат на претседателските избори, лидерот … Продолжи со читање Изборот на шеф на државата во парламентот е за поголема консензуалност и помал трошок на буџетските средства – порача Ахмети