И Израел и Хамас прогласија победа, Гутереш бара да се почитува примирјето

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш го поздрави договорот за прекин на огнот меѓу Израел и радикалните палестински групи … Продолжи со читање И Израел и Хамас прогласија победа, Гутереш бара да се почитува примирјето