Груби има повеќе функции отколку што има капацитет, вели Меџити

Коментирајќи го повлекувањето од позицијата координатор на пратеничката група на ДУИ, Изет Меџити во вечерашното интервју на … Продолжи со читање Груби има повеќе функции отколку што има капацитет, вели Меџити