Ѓорчев наброи кои афрички држави добиле вакцини пред Македонија

Министерот Филипче, пак, вели дека очекува во среда да почне и вакцинацијата во земјава Вчера Кенија доби … Продолжи со читање Ѓорчев наброи кои афрички држави добиле вакцини пред Македонија