Германија ќе ѝ испорача на Украина околу 40 оклопни транспортери

Германија веќе обезбеди значителна воена помош, вклучително и хаубици, противвоздушни пушки „Гепард“ и ракетниот систем земја-воздух „ИРИС-Т“ … Продолжи со читање Германија ќе ѝ испорача на Украина околу 40 оклопни транспортери