(ФОТО+ВИДЕО) Ковачевски на тркалезна маса на Минхенската безбедносна конференција: Во фокусот е европската интеграција на Западен Балкан  

На маргините на конференцијата, Ковачевски денеска имаше средби со претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен, … Продолжи со читање (ФОТО+ВИДЕО) Ковачевски на тркалезна маса на Минхенската безбедносна конференција: Во фокусот е европската интеграција на Западен Балкан