Фон дер Лајен денеска во Скопје – ја почнува балканската турнеја посветена на енергетската криза

Според најавите на министерот за надворешни работи Бујар Османи, шефицата на ЕК Урсула фон дер Лајен денеска … Продолжи со читање Фон дер Лајен денеска во Скопје – ја почнува балканската турнеја посветена на енергетската криза