ЕК со остра осуда на заканите за дописничката на МИА од Брисел преку Фејсбук и Твитер

Европската комисија денеска преку писмено соопштение упати остра осуда на вербалните напади и говорот на омраза на … Продолжи со читање ЕК со остра осуда на заканите за дописничката на МИА од Брисел преку Фејсбук и Твитер