Едно лице загина во вооружен напад на црква во Истанбул, Ердоган вети дека за 24 часа ќе ги фати виновниците

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изрази сочувство до католичката заедница во Истанбул и најави дека ќе бидат … Продолжи со читање Едно лице загина во вооружен напад на црква во Истанбул, Ердоган вети дека за 24 часа ќе ги фати виновниците