ДУИ ја обвини ВМРО-ДПМНЕ дека е антиалбанска партија, оттаму вратија: Нема ништо антиалбанско во обелоденувањето на криминалот на Груби

Пратеникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков, денеска на прес-конференција обвини дека братот на … Продолжи со читање ДУИ ја обвини ВМРО-ДПМНЕ дека е антиалбанска партија, оттаму вратија: Нема ништо антиалбанско во обелоденувањето на криминалот на Груби