Државен удар во Мјанмар – уапсени претседателот и премиерката

Војската прогласи вонредна состојба и соопшти дека апсењето е одговор на изборната измама во ноември Пред да … Продолжи со читање Државен удар во Мјанмар – уапсени претседателот и премиерката