Денеска нов рекорд на новозаболени со ковид-19: 386, најмногу во Скопје и Струмица – шест лица починаа

Сите починати се во болнички услови, а најмладиот е на 44 години од Битола    Шест починати … Продолжи со читање Денеска нов рекорд на новозаболени со ковид-19: 386, најмногу во Скопје и Струмица – шест лица починаа