Брнабиќ: Вакцините за Македонија немаат врска со политика, тоа е солидарност

Таа најави дека во Србија утре ќе пристигнат 106 470 вакцини „Фајзер“ и 500 000 вакцини „Синофарм“, … Продолжи со читање Брнабиќ: Вакцините за Македонија немаат врска со политика, тоа е солидарност