Борисов го обвини претседателот Радев дека е сценарист на антивладините протести во Бугарија

Румен Радев е сценарист на сè, затоа тој знае и повеќе од мене, изјави бугарскиот премиер Бојко … Продолжи со читање Борисов го обвини претседателот Радев дека е сценарист на антивладините протести во Бугарија