Битиќи: Граѓаните да не се грижат, во Скопје навремено ќе биде испорачана топлинската енергија

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи, денеска посочи дека скопјани не треба да се грижат, оти топлинската … Продолжи со читање Битиќи: Граѓаните да не се грижат, во Скопје навремено ќе биде испорачана топлинската енергија