Белоруските власти принудија авион да слета во Минск за да уапсат опозициски блогер и новинар

Авион на „Рајанер“ кој сообраќал од Грција до Литванија, денеска беше принуден да слета во Минск на … Продолжи со читање Белоруските власти принудија авион да слета во Минск за да уапсат опозициски блогер и новинар