„Астра Зенека“ одби состанок со претставници на ЕУ по критиките за доцнење на испораката на вакцини

Извршниот директор на компанијата ја обвини ЕУ дека, иако склучила договор подоцна од Велика Британија, очекувала испораката … Продолжи со читање „Астра Зенека“ одби состанок со претставници на ЕУ по критиките за доцнење на испораката на вакцини