Апелација ги укина пресудите за Мијалков и Тачи, за „Титаник 2“ ќе има ново судење

Случајот „Титаник 2“, каде што меѓу обвинетите се ексшефот на УБК, Сашо Мијалков, и лидерот на ДПА, … Продолжи со читање Апелација ги укина пресудите за Мијалков и Тачи, за „Титаник 2“ ќе има ново судење