Ахмети и Меџити се разбрале, Заев в среда ќе ја предложи владата, Собранието за викендот ќе ја гласа

Каков и да е внатрепартискиот дил во ДУИ, според изворот на „360 степени“, тој ги обезбедува гласовите … Продолжи со читање Ахмети и Меџити се разбрале, Заев в среда ќе ја предложи владата, Собранието за викендот ќе ја гласа