Зијадин Села: Победуваме во прв круг во Гостивар и Дебар, одиме во втор круг во пет други општини

Лидерот на Алајансата за Албанците, Зијадин Села, вечерва изјави дека коалицијата меѓу неговата партија и Алијанса го … Продолжи со читање Зијадин Села: Победуваме во прв круг во Гостивар и Дебар, одиме во втор круг во пет други општини