Зеленски: Со секој ракетен напад Русија сè повеќе заглавува во ќорсокак, има сè помалку проектили

Украинските воздухопловни сили соборија 54 руски проектили, но неколку од нив сепак ја погодија енергетската мрежа и … Продолжи со читање Зеленски: Со секој ракетен напад Русија сè повеќе заглавува во ќорсокак, има сè помалку проектили