Зеленски ги повика Русите да излезат на улица поради нападот на нуклеарната централа Запорожје

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски им се обрати на граѓаните на Русија по синоќaшното гранатирање на нуклеарната … Продолжи со читање Зеленски ги повика Русите да излезат на улица поради нападот на нуклеарната централа Запорожје