Запрено истекувањето од гасоводот „Северен тек 2“, соопшти данската агенција за енергетика

Агенцијата на својот твитер-профил соопшти дека компанијата која управува со гасоводот, „Северен тек 2 АГ“ ја информирала … Продолжи со читање Запрено истекувањето од гасоводот „Северен тек 2“, соопшти данската агенција за енергетика