Заев за Дојче веле: Борисов не е пречка за С Македонија, Каракачанов ја сака на погрешен начин

Премиерот Зоран Заев во интервју за Дојче веле тврди дека бугарскиот премиер Бојко Борисов не е пречка … Продолжи со читање Заев за Дојче веле: Борисов не е пречка за С Македонија, Каракачанов ја сака на погрешен начин