Заев негира дека со Груевски и Ахмети тајно се состанувале за измените во КЗ, Груевски вели немало тајни средби на кои тој учествувал

Изјавата на Заев следува откако претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, во интервју за … Продолжи со читање Заев негира дека со Груевски и Ахмети тајно се состанувале за измените во КЗ, Груевски вели немало тајни средби на кои тој учествувал