За Фон дер Лајен разумно е сега да се разговара за задолжителна вакцинација против ковид

Фон дер Лајен истакна дека тоа е нејзин личен став Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен на прес-конференција посветена … Продолжи со читање За Фон дер Лајен разумно е сега да се разговара за задолжителна вакцинација против ковид