Вучиќ за „Отворен Балкан“: Односите меѓу Србија, С Македонија и Албанија никогаш не биле подобри, секој што сака соработка е добредојден

На маргините на Светскиот економски форум во Давос, српскиот претседател Александар Вучиќ денеска разговараше и со црногорскиот … Продолжи со читање Вучиќ за „Отворен Балкан“: Односите меѓу Србија, С Македонија и Албанија никогаш не биле подобри, секој што сака соработка е добредојден