Вучиќ во пресрет на средбата со Курти: Не планирам ништо да потпишам

Српскиот претседател нагласи дека средбата со Курти во Охрид нема да биде никаков судбоносен или кобен ден, … Продолжи со читање Вучиќ во пресрет на средбата со Курти: Не планирам ништо да потпишам