Вучиќ: Имав добра средба со Макрон, но не сум оптимист кога е во прашање Приштина

Тој изјави дека постоела можност за средба со премиерот на Косово Албин Курти, кој исто така е … Продолжи со читање Вучиќ: Имав добра средба со Макрон, но не сум оптимист кога е во прашање Приштина