Вучиќ и Столтенберг разговарале за состојбата на северот на Косово

По неодамнешната ескалација на ситуација на северот од Косово, српскиот претседател Александар Вучиќ и генералниот секретар на … Продолжи со читање Вучиќ и Столтенберг разговарале за состојбата на северот на Косово