Вучиќ и неговата косовска колешка се сретнаа во Молдавија: ЕУ бара нови локални избори и формирање на ЗСО 

Европската Унија им се придружи на пораките што вчера ги испратија францускиот претседател Макрон и германскиот канцелар Шолц, кои … Продолжи со читање Вучиќ и неговата косовска колешка се сретнаа во Молдавија: ЕУ бара нови локални избори и формирање на ЗСО