Вучиќ го обвини Курти за насилствата на Косово во кои беа убиени еден полицаец и тројца напаѓачи

Изразуваме сочувство до семејствата на тие луѓе, како и до семејството на албанскиот полицаец. Но, за сето … Продолжи со читање Вучиќ го обвини Курти за насилствата на Косово во кои беа убиени еден полицаец и тројца напаѓачи