Вучиќ дециден оти „Европрајд“ нема да се одржи – Србија може да се соочи со евроинтеграциски проблеми поради откажувањето на Прајдот

„Само што донесовме одлука да не ја одржиме парадата. Бајден може да ме повика мене или Брнабиќ, … Продолжи со читање Вучиќ дециден оти „Европрајд“ нема да се одржи – Србија може да се соочи со евроинтеграциски проблеми поради откажувањето на Прајдот