Возете внимателно: Поради магла видливоста на некои патишта е намалена до 40 метри

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен Внимателно возење и приспособување на … Продолжи со читање Возете внимателно: Поради магла видливоста на некои патишта е намалена до 40 метри