Во уривањето на зградата во Мајами најмалку една жртва, десетина се повредени

Најмалку едно лице загина, а десетмина се повредени при уривање на дел од зграда со 136 станови … Продолжи со читање Во уривањето на зградата во Мајами најмалку една жртва, десетина се повредени