Во осум града нема ниту еден активен случај – во 24 часа еден починат и 4 нови заразени

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155 540, бројката на … Продолжи со читање Во осум града нема ниту еден активен случај – во 24 часа еден починат и 4 нови заразени