Во најава викенд со пороен дожд и пaд на температурите за три до пет степени

„Во недела и понеделник ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови опаѓање на дневната температура за … Продолжи со читање Во најава викенд со пороен дожд и пaд на температурите за три до пет степени