ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека РЕК „Битола“ и „Осломеј“ работат половично и оти се увезува струја

Од партијата велат дека на 24 октомври биле произведени вкупно 11 000 мегават-часа струја од сите енергетски … Продолжи со читање ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека РЕК „Битола“ и „Осломеј“ работат половично и оти се увезува струја