ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека пописот е политички и наместен, Таравари се сомнева дека ќе се одржи

ВМРО-ДПМНЕ и денеска излезе со обвинувања дека пописот кој власта планира да го спроведе во април е … Продолжи со читање ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека пописот е политички и наместен, Таравари се сомнева дека ќе се одржи