ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека братот на Груби купил деловен објект од половина милион евра додека тој е вицепремиер

Од партијата обвинија оти братот на првиот вицепремиер, Ветон Груби, поседува голем деловен простор на улица „Македонија“ … Продолжи со читање ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека братот на Груби купил деловен објект од половина милион евра додека тој е вицепремиер