ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи законот за заем од ЕБОР оти Владата ги троши парите недомаќински

Пред да се осврне на темата на прес-конференцијата, Милошоски во, како што кажа, кратка реплика до колегите … Продолжи со читање ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи законот за заем од ЕБОР оти Владата ги троши парите недомаќински