ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“ продолжуваат со разговорите за евентуалната владина коалиција

На средбата, како што соопштија од ВМРО-ДПМНЕ, било истакнато оти е потребно задржување на програмските определби кои … Продолжи со читање ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“ продолжуваат со разговорите за евентуалната владина коалиција