ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ пред договор за влада со премиер Албанец, јавуваат медиуми на албански јазик

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ го финализираа договорот за формирање нова Влада, објави порталот Лајм, повикувајќи се на партиски … Продолжи со читање ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ пред договор за влада со премиер Албанец, јавуваат медиуми на албански јазик