Владата уште денеска може да го достави францускиот предлог до Собранието, најави Груби

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи со заедниците Артан Груби изјави дека е можно … Продолжи со читање Владата уште денеска може да го достави францускиот предлог до Собранието, најави Груби