(ВИДЕО) Зеленски: За два дена соборивме 23 дрона, руските напади нема да ни го скршат духот

Британските медиуми потсетуваат дека во последните две недели Русија истрела десетици проектили и употреби беспилотни летала-камикази кон … Продолжи со читање (ВИДЕО) Зеленски: За два дена соборивме 23 дрона, руските напади нема да ни го скршат духот