(ВИДЕО) Во Турција се урна шесткатница оштетена од земјотресите што ја погодија земјата

Во несреќата е повредено едно лице кое е хоспитализирано во болница. Зградата, како што јавува Анадолија, по … Продолжи со читање (ВИДЕО) Во Турција се урна шесткатница оштетена од земјотресите што ја погодија земјата